FAQ

Okresowo zwalniamy nieco obroty NATINAF. Od teraz, jeżeli jakiś przedmiot z butiku was zainteresuje,
piszcie na natinaf@natinaf.com. Odezwiemy się! 

 

 

ROZMIARY UBRAŃ

- Jak dobrze odczytywać rozmiary rzeczy z działu NATINAF FINDINGS?

W przypadku większości rzeczy podajemy wymiary bądź rozmiar produktu. Rozmiar nie zawsze jest zgodny z rozmiarem z metki (jeżeli jest metka). W większości przypadków posługujemy się tabelą wymiarów dostępną pod adresem www.rozmiar.com.

- Jak dobrze odczytywać rozmiary rzeczy z działu NATINAF PRODUCTION?

KOSZULKI

wymiary S/M:
obwód w klatce/biuście: ok. 92 cm

długość: 73 cm

wymiary L/XL:
obwód w klatce/biuście: ok. 104 cm

długość: 73 cm

PODKOSZULKI

rozmiar S/M
obwód w klatce/biuście: ok. 88 cm
długość: 77 cm

rozmiar L/XL
obwód w klatce/biuście: ok. 92 cm
długość: 77 cm

 

WYSYŁKA

- Kiedy zamówienie zostanie wysłane?

Od momentu gdy zaksięgujemy Twoją wpłatę, mamy 3 dni robocze na wysłanie zamówienia. Zwykle odbywa się to jednak w ciągu jednego dnia.

- Ile trwa dostarczenie wysyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej?

Przesyłki są wysyłane priorytetowym listem poleconym lub paczką. Czas dostarczenia nie powinien być dłuższy niż 5 dni roboczych od momentu nadania przesyłki (zamawiający powiadamiany jest o momencie wysłania przesyłki na wskazany przez siebie adres mailowy). Z reguły jednak przesyłki wysłane w ten sposób są dostarczane w ciągu 2 dni.

- Ile trwa dostarczenie wysyłki za pośrednictwem usługi kurierkiej?

Czas dostarczenia przesyłki nie powinien przekroczyć niż 3 dni roboczych (pierwsza próba dostarczenia) -  od momentu nadania przesyłki (zamawiający powiadamiany jest o momencie wysłania przesyłki na wskazany przez siebie adres mailowy). Z reguły jednak przesyłki wysłane w ten sposób są dostarczane w 1-2 dni robocze.

- W jakich godzinach mogę się spodziewać dostarczenia przesyłki kurierskiej?

Kurier może dostarcza przesyłkę pod wskazany adres w dni robocze w godzinach od 8.00 do 17.00.

- Kurier nie zastał nikogo, kto mógł odebrać przesyłkę pod wskazanym przez mnie adresem?

W ramach opłaconej usługi kurierskiej kurier ma obowiązek podjąć dwie próby dostarczenia przesyłki. Jeżeli za drugim razem kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem, przesyłka dostarczana jest przez kuriera z powrotem na adres NATINAF. Zamawiający musi w takiej sytuacji pokryć koszt zwrotnej przesyłki do NATINAF oraz ponownej przesyłki pod wskazany adres.

- Otrzymałam/otrzymałem maila informującego o tym, ze zamówienie zostało wysłane ale wiem, ze w najbliższych dniach nie będę mogła/mógł pod podanym adresem odebrać przesyłki kurierskiej. Co powinnam/powinienem zrobić?

Ktoś może odebrać przesyłkę za Ciebie pod podanym w zamówieniu adresem. Jeżeli jednak wiesz, że pod podanym adresem nie będzie nikogo, kto mógłby odebrać przesyłkę kurierską, możesz skontaktować się z firma kurierską i spróbować zmienić miejsce przesyłki. Otrzymasz w mailu informacje kontaktowe do firmy kurierskiej.

 

PRODUKTY NA ZAMÓWIENIE

- Jak wygląda proces realizacji produktu „na zamówienie”?

Różnie - w zależności od rodzaju produktu. Najczęstsze są dwa typy sytuacji:

1/ Po pierwsze – ubrania szyte na miarę zamawiającego.  Składasz zamówienie jak przy innych produktach oraz płacisz na konto NATINAF przedpłatę o równowartości zwykle nie wyższej niż 10% ceny produktu (określonej dla każdego produktu). Po zaksięgowaniu przedpłaty NATINAF w ciągu maksymalnie 3 dni wysyła do Ciebie kontakt do projektanta. Umawiacie, się z projektantem by omówić dalsze etapy realizacji. NATINAF nie uczestniczy bezpośrednio w procesie realizacji zamówienia (przymiarki, realizacja kolejnych partii przedpłaty). Resztę kwoty za zamówiony produkt w umówionym z projektantem terminie, rozliczasz bezpośrednio z projektantem

2/ Po drugie – akcesoria, które aktualnie nie są dostępne w sklepie, ale mogą być zrealizowane specjalnie na twoje zamówienie. Składasz zamówienie, po czym otrzymujesz maila z informacją, czy dany produkt może być zrealizowany oraz w jakim terminie może to nastąpić. Jeżeli termin Ci odpowiada, płacisz na konto NATINAF całość kwoty za produkt, a reszta procesu wygląda tak samo jak w przypadku pozostałych produktów dostępnych od reki (z wyjątkiem terminu oczywiście).

- Co, jeżeli po pierwszym spotkaniu z projektantem nie zdecyduję się na uszycie ubrania?

Jeżeli tylko nie umówiłeś się inaczej z projektantem, wystarczy poinformować o tym projektanta oraz NATINAF nie później niż w ciągu 3 dni od pierwszego spotkania z projektantem. NATINAF zwraca wtedy całą kwotę przedpłaty na wskazane przez Ciebie konto.

 

FAKTURY

- Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Nie. Możesz otrzymać rachunek na wskazane przez Ciebie dane.

 

ZWROTY

- Czy mogę zwrócić kupiony towar?

Tak. Musisz to zrobić nie później niż 10 dni od momentu otrzymania przesyłki.

- Jak mam to zrobić?

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w Regulaminie NATINAF, w rozdziale 8. „Zwroty“.

 

REKLAMACJE

- Jak reklamować towar?

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w Regulaminie NATINAF, w rozdziale 9. „Reklamacje“.